uniuimastav hullumeelsus.

praegu mängib “adolf rühka” saundträkk. tantsitakse valssi. see oleks vist hirmus vale, kui inimene väidaks peale 9h telefonikõne, et ta on olemuselt antisotsiaalne isend? aga aega ei olnud üldse olemas, ma nüüd tean, et see on võimalik ja et ta oleks võinud veelgi paigal seista, kuid miski minus kartis hahetavat taevaäärt – vahel kardangi esimest valgust.

mõnikord on vaja asjad kõva häälega välja öelda, et tunda nende väiksust ja heas mõttes naeruväärsust. loon iseenda puntratantsule meloodiat…võib-olla võiks alustada sellest, et Suurtel Kunstnikel on suur ego, mille taga on õrn kunstnikuhing. kumba ja millises proportsioonis realiseeritakse sõltub teadmatutest asjaoludest. Suured Kunstnikud lasevad vahel su oma hinge, tahtmatult, saamata sinna midagi parata; kuid veel vähem saavad nad parata, et see hing on rändaja – ta lihtsalt põleb sind emmates suure leegiga ja siis on su oma süü, et sa kaasa põled. Nemad liiguvad edasi, aga sina pead oskama iseenda ja mõnikord ka lähedaste tuhka kokku pühkida.

muide, teie kes te ei tea, mis on elu…ma ütlen teile. see on üks vanemakssaamine. tahtmatult oled reaalsusest ikka ühe sammu võrra maas nagu vari, mis huikajat kunagi päriselt kätte ei saa. mõnikord iseendale järgi või iseendast ette kiirustades kukud kuristikku. jäädki nii kaua kuristikku kukkuma, kuni sulle tiivad kasvavad, mis sind kuristikust üle kannavad. aga ärge muretsege, kui neid tiibu esimestel kukkumistel ei kasva.

muide, minu jaoks on uus koht “juuksur”, kus saab mõistliku hinnaga hõõgveini ja õige kaaslusega (loe: auri) teatrijuttu puhuda. bussis mängis “gloria“. (ANDKE NOOTI PALUN, sest akadeemias seda pole. helilooja on giovanni battista angeletti).

Advertisements

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 29. nov. 2006.

3 kommentaari to “uniuimastav hullumeelsus.”

  1. Valss. Jah.
    Nii naljakas, kui pikana võib tunduda samas kõige lühem hetk…

  2. laa. pigem näeb auriga istumine välja nii: auri möliseb vahet pidamata ja vaatab aeg ajalt otsa kaaslasele, kes kohusetundlikult noogutab ja edasi vaikib. :)

  3. auri: esiteks, ma ei vaikinud. teiseks: noogutamine tuleb mul teatava kaelalihase nõrkusest.

    marion: “Nii naljakas, kui pikana võib tunduda samas kõige lühem hetk…”
    …nagu näiteks elu või?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: