ooperigurmaanid 28.04.07

tahan teha reklaami selle laupäeva saatele. saate külaliseks on tõeline gurmaan – tema ekstsellents türgi suursaadik eestis: sule soysal. aukartustäratavate teadmistega ooperi valdkonnas, meeldiv ja soe daam. mina avastasin enda jaoks täna leyla genceri, kes on tema ekstsellentsi väga hea sõbranna – kuulates hoolega saadet, võite tabada palu, mida primadonna eile ise soovitas saates mängida. loodan kõlanud plaadid ka endale kõrvetada ning sellele kusagilt veel lisa otsida.

tuleks peatuda ka muusikaakadeemia lõpueksamil, milleks oli meie majas kõlanud 2 tükki puccini triptühhist: “õde angelika” ja “gianni schicchi”. angelikale jõudsin poole pealt – saate lindistus kestis üle 2h. hääled on meeldivad, lootustandvad, kuid kedagi eriti välja tuua ei oska. kuulen ära ühe või teise õpetuse ja stiili, kuid sellest jääb esialgu veel väheks. ometi tahaks ju kiita. ehk siis rohkem “angelikat” meie laval – kõlas ju! kui esimene pool jäi lavastuslikult üsna ühekülgseks (nunnade rattasõit ümber kaevu mõjus positiivselt ja elavdavalt), siis teises pooles häiris pisut liigne sahmerdamine ja ühekülgne karakterilahendus – sina oled beib (ja kindlasti tuleb end lahti riietada), sina rokkar, sina karm daam, kel jalutuskepp togimiseks alati valmis…aga oli ka huumorit. vokaali osas suurim kiitus ilusale “o mio babbino carole” (katrin targo) ning juba väga hea lavalise tunnetuse ning hea vokaaliga silma paistnud oliver kuusikule. aitäh! (ma ei saa täna enam elpi kiita, lille ka ei saa kiita, sest tänane õhtu kuulus oma võimalusega estonia laval laulda nendele ooperimaailma noviitsidele, kelle novitsiaat tänase õhtuga läbi peaks saama. (pealegi…kuna märtsijänese identiteet on paljastatud, siis jätaks jänis endast hirmus hea inimese mulje, kui ta alati kiidaks. aga jänes on ju eesti looduse välimääraja järgi üsnagi kiskja loom ja oma suguvendade nime tuleb kaitsta. kui kellelgi viirastus nüüd ka lõrinal hapuoblikatesse tormav jänes, siis olete õigel teel).

olgu. öötunnid on jälle näppude vahel. diivanilt kostab unekerget nahinat ja minul ootavad “ooperigurmaanid” tõlkimist. nagu ütleb wallenberg: “ich habe keine Zeit!”

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 23. apr. 2007.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: