vaieldamatu loogilisus

eile oli reede õhtu. täna on laupäeva hommik. vaieldamatu loogilisus, aga võib-olla ajakski hulluks, kui alles hommikuti selguks, mis nädalapäev on (peaasi, et ei oleks kogu aeg kolmapäev nagu marquezel). eile õhtul võtsin jalad alla ja läksin parki ja mere äärde jalutama. uskumatu kevad: karvaudemeis lehepojad okste peal kõõlumas, ussikesed karjuvad mulla sees, kust linnukesed neid agaralt välja siblivad ja siblitud niiske muld lõhnab soojalt. iga põõsa all on noortekamp, kes tarbib vägijooke (aga võib-olla naudib ka kevadet, sest juba on seda päikeselõhnalist õhku). kummaline, et aastaaegade vaheldumine suudab niimoodi vaimustada, ja veel ühte ja sedasama inimest.

eelmisel nädalal sulgesin vana padja koos enda ja teiste unedega tõmblukuga kilekotti. lubasin, et hakkan sellest ööst uude patja koguma uusi unenägusid ja mõtteid, aga need sarnanevad ikka veel vanadega. hämmastavalt igav.

mart kallis on proovis ja siis teeb tunde ja siis on “rigoletto” täis soolosid. tahaksin ta päevaraskuse ja väsimuse kuhugi ära kanda. ja homnegi päev pole päris iseenda päralt. võtaksin üldse selle lokkava väsimuse ja niidaksin tasaseks. (sinna alla võiks jääda ka üks märtsijänese lontkõrvadest, sest see valutab ja kuulmekäik on paistes ning sama suur nagu murukastmisvoolik).

nüüd algab minu carpe diem – koristada, wagnerit kirjutada ja siis seda viisaastaku raamatut teha. teie minge aga kevadesse! 18 kraadi lubati, ärge raisake aega! puhake!

Advertisements

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 26. apr. 2008.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: