teater on oluline!!!

reedel sai antud nukker avapauk uuele hooajale. vaiksemat ja mõtlikumat avakoosolekut on raske ette kujutada. tuli tõdeda, et imesid sünnib vaid teoreetiliselt ja see ei päästaks nagunii. seda, et tuleb teha väiksema raha eest rohkem tööd, see on nagunii selge – siianigi jagub kõigile ületunde ja sageli ei ole mitme kuu jooksul ühtegi puhkepäeva. miks siis nii pingutada? aga seepärast, et ON mille pärast pingutada. seepärast, et head teatrit ON VAJA! seepärast, et kultuur ON TÄHTIS! on arusaamatu, kuidas ei mõisteta, et ME AJAME ÜHTE JA SEDASAMA ASJA – me esindame riiki, me arendame kultuuri, hoiame seda… MILLISEST “märkamisajast” me räägime? siia tulevad inimesed, kes käivad väga palju maailmas ringi ja üks vahetumaid, kättesaadavamaid muljeid riigi, rahva ja kultuuri kohta on MINNA TEATRISSE! tekib võrdlusmoment teiste maade teatritega… võib-olla tõesti ei kujutata ette, kui palju inimesi vähegi vaatamiskõlbuliku etenduse andmiseks vaja on, aga see on SUUR arv. nii lihtne asi nagu kostüümivahetus võib nõuda ühe artisti puhul kahte kolme inimest, kes peavad etenduse ajal tagama, et laulja-tantsija jõuaks 15 sekundi pärast uue kostüümiga tagasi lavale. rääkimata etenduse ette valmistamisest…

hinges on valus, sest praegu sandistatakse märkamatult iseennast, kogu rahvast. või kes tahab, tehku kodus lihtne katse – võtke oma kass/koer, vaadake üle, mitu jalga tal on (neli, eks?) ja siis võtke kõigepealt üks käpp maha (milleks talle ometi NELJA!???). siis mõelge, et INIMENE käib ju KAHEGA! küll õpib ümber! ja võtke siis veel üks käpp maha.

valan siin sappi. jah. aga sellest ei lähe kergemaks. HINGES ON IKKA VALUS, SAATE ARU!!??? ma teeksin seda teatrit ka ilma igasuguse tasuta edasi, sest ma armastan seda teatrit, see on mulle vajalik (erinevalt neist, kellel on võimu midagi muuta). minu elu ilusamad elamused on selle teatriga seotud, ma olen selle teatriga peaaegu üles kasvanud – mul on, mille eest seda maja armastada ja talle tänulik olla. lihtsalt, kallid estoonlased, kui sealtpoolt jääb tunnustus tulemata, siis saame vähemalt ise püüda olla üksteisele toeks, hea sõna ja kallistus või käepigistus on praegu oluline.

delfi.

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 24. aug. 2008.

2 kommentaari to “teater on oluline!!!”

  1. mis muud oskaks keegi kõrvalt öelda, kui soovida, et te kuidagi ikka ellu jääksite. ja pai teeks sulle, ehkki seegi ei aita ju.

  2. pai aitab ikka. ja head soovid ka!
    kui me seitsmendal näeme, siis soovin sulle vastu kõik hilinenud kuupäevadega head soovid (aga headel soovidel ehk ei ole “best before’i”…).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: