pühad saabunud

wilhelm tell on otsustanud kolmel õhtul meie laval ammunööri pingutada. muusika kõlab kaunilt, hoolimata rohketest kupüüridest, mis teevad klaviirist spiraalköites lapiteki. meeldib avamäng, mis on täiesti eraldiseisev “maastikumaal”; meeldib teine vaatus, mille kohta donizetti on öelnud: “esimese ja kolmanda vaatuse võib küll olla kirjutanud rossini, kuid teise vaatuse kirjutas jumal!”. lavastatuna ooperit ette ei kujutaks, liiga segane ja hüplik ning pikale veniv libreto. aijjaaa, meeldib telli “sois immobile” (KUULAKE SIIN), mida ta oma poeg jemmyle laulab enne seda, kui läbistab tema pea peale asetatud õuna – täiesti vaakumi tekitav aaria ja võib öelda, et kogu ooperi lemmikkoht. hõljud mingis emotsioonistaadiumis ega suuda midagi mõelda, kuhugi liikuda. mis tõstab aaria kogu ooperi suurusest ja võimsusest välja otse kuulaja südamesse, on soolotšello saade, millele mõne aja pärast lisandub vaikselt ja aupaklikult orkester (hetk on nii oluline, otsustav ja isiklik, et igasugune käratsemine olekski ju sündsusetu:)). meisterlik esitus (telli laulab rauno, tšellol saadab kas henry või mart – 20.12.08).

kava kohta nali. suutsin osakonnas paanikat tekitada, saates meili pealkirjaga “telli kava” (mõeldud oli attachmenti, milles wordi dokumendis oli terve etenduse kava) ning sain tagasi küsimuse teemal “MIS KAVA TULEB TELLIDA!?” ja lõpuks vastuse “Telli ise :)”. Tellisingi :)))

ostsime täna  poti sees kuuse, millele sai nimeks Kuusk. selle ees seisab valves pähklipureja, mis on jõulude sümbol. seega on vist ka meil pühad.

lugesin sartre’i “sõnad” ja tundsin ära elu enda. *naeratus.pc141743vpc141745

Advertisements

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 14. dets. 2008.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: