pühad saabunud

wilhelm tell on otsustanud kolmel õhtul meie laval ammunööri pingutada. muusika kõlab kaunilt, hoolimata rohketest kupüüridest, mis teevad klaviirist spiraalköites lapiteki. meeldib avamäng, mis on täiesti eraldiseisev “maastikumaal”; meeldib teine vaatus, mille kohta donizetti on öelnud: “esimese ja kolmanda vaatuse võib küll olla kirjutanud rossini, kuid teise vaatuse kirjutas jumal!”. lavastatuna ooperit ette ei kujutaks, liiga segane ja hüplik ning pikale veniv libreto. aijjaaa, meeldib telli “sois immobile” (KUULAKE SIIN), mida ta oma poeg jemmyle laulab enne seda, kui läbistab tema pea peale asetatud õuna – täiesti vaakumi tekitav aaria ja võib öelda, et kogu ooperi lemmikkoht. hõljud mingis emotsioonistaadiumis ega suuda midagi mõelda, kuhugi liikuda. mis tõstab aaria kogu ooperi suurusest ja võimsusest välja otse kuulaja südamesse, on soolotšello saade, millele mõne aja pärast lisandub vaikselt ja aupaklikult orkester (hetk on nii oluline, otsustav ja isiklik, et igasugune käratsemine olekski ju sündsusetu:)). meisterlik esitus (telli laulab rauno, tšellol saadab kas henry või mart – 20.12.08).

kava kohta nali. suutsin osakonnas paanikat tekitada, saates meili pealkirjaga “telli kava” (mõeldud oli attachmenti, milles wordi dokumendis oli terve etenduse kava) ning sain tagasi küsimuse teemal “MIS KAVA TULEB TELLIDA!?” ja lõpuks vastuse “Telli ise :)”. Tellisingi :)))

ostsime täna  poti sees kuuse, millele sai nimeks Kuusk. selle ees seisab valves pähklipureja, mis on jõulude sümbol. seega on vist ka meil pühad.

lugesin sartre’i “sõnad” ja tundsin ära elu enda. *naeratus.pc141743vpc141745

Advertisements

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 14. dets. 2008.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: