laupäeva hommik

mul on uus ratas. ostsin sünnipäevakingi ära. oih! kell on 11:28 laupäeva hommikul, pidid ju koristustalgud olema! mina istun siin, kuulan brahmsi tšellosonaate, nokitsen tööd teha, loen mozartist ja “cosist” ja… unustasin ära. mul ausalt oli poolik mõte minna ja anda panus puhtamasse keskkonda.

valged jänesed jooksevad mööda merd ja laululava kaar helendab päikese käes. niisugune hommik siis. seisin ühel päeval ristmikul, nägu vastu estonia palet, kaenla all romaan “kolm musketäri”. tundsin end nagu mormoon, kes – piibel kaenla all – värbab inimesi ja küsib raamatut käes hoides: “vabandage, kas te räägite eesti keelt? kas te piibliga olete tuttav?” see sobiks, sest “musketäride” esietendus on juba kolmapäeval ning estonia esifassaadil on plagu. võiksin käega majale osutada ja öelda: “tulge kolmapäeval kirik…eee…teatrisse.” kõhistasin seepeale ristmikul kavalalt itsitada.

homme olen libavanaema ja pean ühe kõige armsama väikese tüdruku sünnipäeva. ta saab vanaisalt ja libavanaemalt kingiks batuudi! peaks hüppamisruumi tekitama ja asjad, mille vastu end ära lüüa saab, välja viskama.

on kummaline lugeda sellise geeniuse, nagu mozart, kirjavahetust, milles ta palub oma sõbralt ja patroonilt michael puchbergilt kuude kaupa raha, et elada. seda eriti aktiivselt oma viimasel kahel eluaastal ja sageli vastuseta. ka geeniused lähevad moest ega ole enam seltskonns oodatud.

lahkujate vahakarva nägudest, väsinud silmadest ja mõranenud hingedest vaadatakse piineldes mööda. on ebamugav panna oma õlanukki selle raskuse alla ja midagi siiralt küsida.

käisime “boulgakoffi”, “päikesepoisse” ja “pedro paramot” vaatamas. mulj(uv)etavaldav. loen “delfiinide teed”. perfektselt ajastatud sünnipäevakink lemmikkirjanikult. mu totralt õnnelik nägu postkontoris oli vist vaatamist väärt. kus olid tol hetkel kaamerad!?

läheme taas viini ooperireisile – 22.-26. juuni: vaatame FAUSTi, VÕLUFLÖÖTi ja DIE SCHWEIGSAME FRAUd. ja pärast seda kaome suvilasse, ära sellest linnakärast – loodusesse, raamatutesse, merre.

eelmisel nädalavahetusel looduses.

Advertisements

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 18. apr. 2009.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: