pildikesi laulasmaalt

eile õhtupoolikul saabusin laulasmaale päikesesooja majakesse. isa osutas mulle transportteenust ning istusime pärast päikesekollases köögis, jõime veini, sõime juustusaia ning seibisime moskva suitsuvorstist endale pekitäpilisi vorstimünte. millal ma viimati isaga niimoodi rääkisin? vahetult ja otse? vist sai süda kergemaks ja maailm helgemaks. millegipärast ei ole olnud julgust või sobivat hetke, et maha istuda ja sõnu vormida. aga nüüd tulid nad iseenesest.

täna oli esimene tõeliselt suvekuum päev. pilvepatjade vahelt maa peale piiluv päike kõrvetas kontideni ulatuvat rammestust lihasse. otsustasin hommikul pisut “silva” kallal nokitseda ja kalmanist mõned mõtted kokku klopsida ning seejärel suundusin randa, tuglase reisikirjad kaenla all. rannani viivat metsateed palistavate puude okstel oli üsna lai valik suplusest ja päevitamisest ülejäävat inventaariumi – kõige arvukamalt esindatud artiklid olid ujumis- ja aluspüksid. tõeliselt kirev väljanäitus oli. männimetsa liivkuiv õhk lõhnas vannivahu järele, mida lõhestas jahutav veesügavuse hõnguline meretuul.

õhtul veel pisut “silvat” ning äikese-eelse lämbusega aiaõhku. kohvinauding terrassil, reisikirjad ja madin suurt tuba asustada tahtva vaablasega. see oli tõeliselt suur isend – pakun pikkuseks keskeltläbi 3,5 cm. lõpuks otsustas ta käterätiku kaasabiga lahkuda. istusin taas terrassile ja vaatasin enda ümber lokkavat rohelust. see hetk oli täiuslik! virisen alati, kui üksi pean jääma, aga avastan alati, et iseolemise hetked on mõnusalt kosutavad. ploomipuud mööda ülesrühkivate tigude paraad on omandanud uusi värve – seal on roosakaid, valgeid, iirisekarva tigusid ning üks helesinise varjundiga kojakandja. näib nagu oleks mõni laps koeruse pärast “merekivikese” komme puutüvele kleepinud.

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 30. juuni 2010.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: