tunne on hea.

hea tunne on.

laupäeva õhtu ja “boheemi” teine esietendus on möödas. maja peal kõnnib ringi kratt, kellesse on sisse puhutud killuke iga selle maja töötaja südamesoojast ja seetõttu ongi ta viimastel päevadel kokku kuhjanud nii palju häid emotsioone kui ei kunagi varem. “boheemi” lavastusperioodiga on toimunud see õige üheshingamine (unustage hetkeks  laulu- ja tantsupidu).

ma tean, inimestes on kõigis sees üks (pilli)keel, millel mängides ta helisema hakkab ja ran on osanud selle igas inimeses üles leida. ja siis veel see, et puccini does it again – mitte “üks sädelev tenoriaaria siia, sädelev sopraniaaria sinna, üks võimas koor ka kuhugi ja siis veel need miljonid hetked aariate vahepeal, mis kõik on vaja kuidagi täita”, vaid päriselt elav muusika, mis kõnetab sind nagu hea luuletus, riimides sinus tundeid, mõtteid, lugusid ja viies sind endaga kaasa.

“boheemis” on mälestusil (võib-olla seepärast mul ongi tunne, et ma pole tükk aega ühtegi esikat nii oodanud nagu seda ). on see “b”, mis oli 17 aastat tagasi ja see, mis oli 7 aastat tagasi, pärast mida hing oli ripakil-rebenenud ja lasnamäe uduseks nutetud bussiakna tuhmist peegeldusest paistis see päris ehe ja tõeliste emotsioonidega maailm nii kättesaamatu… ning see, mis akna puhtaks pühkimisel sealt läbi kumas oli nii troostitu. võta või jäta.

ja kui keegi etenduse- ning peojärgses ülivaikses koridoris midagi ütleb, siis on see maailma kõige õigem asi.

hea tunne on.

~ kirjutas märtsijänes &emdash; 31. okt. 2010.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: